Art Projects  /// אמנות

עליזה אשכנזי חיון, אמנית רב תחומית בוגרת תואר שני במדרשה לאמנות, בית ברל. יוצרת במדיומים מגוונים: ציור, צילום, קולאז׳, אובייקטים משולבים רקמה/תפירה, וידאו ארט ואנימציה.

משפחה עניפה

מיצב אסמלז׳ עצים בפסטיבל ״מתחת לפנס 7״ בגבעת חביבה

שימוש חוזר בעצים שהיו בעבר חלקי ריהוט, מקלות תופים, פרקטים, שאריות סרגלים, משטחים מפורקים ועוד... ובגלגול החדש חברו יחד להצמיח עץ מוחדש על גדם עץ כרות

(תערוכה) HomeMade

תערוכה בחלל עבודה שיתופי - הסוכה בינימינה

עליזה אשכנזי חיון, תמר גרינברג. אצרה: אורלי רומן

19.10.18-8.11.18

הפרוש‭ ‬המילולי‭ ‬לביטוי‭ ‬האנגלי‭ ‬homemade‭ ‬הוא‭ ‬תוצרת‭ ‬עצמית‭ ‬או‭ ‬תוצרת‭ ‬ביתית‭. ‬הוא‭ ‬מורכב‭ ‬מהחיבור‭ ‬בין‭ ‬שתי‭ ‬מילים‭ ‬שלכל‭ ‬אחת‭ ‬משמעות‭ ‬בפני‭ ‬עצמה‭. ‬מהו‭ ‬בית‭? ‬איך‭ "‬עושים‭ ‬בית‭" ‬ואולי‭ ‬כיצד‭ ‬תוצרת‭ ‬עצמית‭ ‬עושה‭ ‬בית‭, ‬הן‭ ‬חלק‭ ‬מהשאלות‭ ‬שעליזה‭ ‬אשכנזי‭ ‬חיון‭ ‬ותמר‭ ‬גרינברג‭ ‬עוסקות‭ ‬בהן‭ ‬בתערוכה‭ ‬זו‭. ‬כך‭ ‬מתערבבות‭ ‬להן‭ ‬מלאכות‭ ‬יד‭ ‬בטכניקות‭ ‬של‭ ‬ציור‭, ‬קולאז‭ ‬ופיסול‭ ‬שאשכנזי‭ ‬וגרינברג‭ "‬עושות‭ ‬מהן‭ ‬בית‭" ‬דרך‭ ‬עיסוקן‭ ‬באמנות‭. ‬שתיהן‭ ‬אמניות‭ ‬רב‭ ‬תחומיות‭, ‬בוגרות‭ ‬התואר‭ ‬השני‭ ‬של‭ ‬המדרשה‭ ‬לאמנות‭ ‬ועבור‭ ‬שתיהן‭ ‬הבית‭ ‬הוא‭ ‬עוגן‭.‬

(שני בתים וגעגוע (תערוכה

תערוכה משותפת עם מרינה בן-צבי, בגלרית עומר תירוש, יפו 25/1/18-14/2/18

האם בית הוא מקום או מקומות? קירות או חפצים? חלל או רגש? מצב תודעתי או זיכרון? 
התערוכה בוחנת את מושג "הבית" על אוסף חפציו כמקום פיסי של קביעות או כמקום נפשי הקשור למעברים, זיכרונות וגעגועים. דרך ההתערבות בחפצים, שברי קירות, חומרים ושאריות – בהם נשמרים עקבותיהם של מעברים מבית וטמונים בהם סימנים של זיכרונות אמתיים ופיקטיביים – מבקשות בן-צבי ואשכנזי חיון, כל אחת בדרכה, לתת מענה למצב התערערותו של מושג "הבית" תוך שהן מגדירות מחדש מה זה "להיות בבית". 
מתוך הטקסט שכתבה האוצרת אורלי רומן

HouseBeat 2018

סרט אנימציה המתעד תהליך בניית בית בוץ. יסודות, גג ואז קירות ההמפ. לצלילי דופק הולך וגובר

במהלך השנתיים האחרונות בניתי יחד עם בן זוגי אורי בית אקולוגי עשוי האמפ . הבית נבנה תוך הקפדה על שימוש בחומרים טבעיים, שימוש חוזר בחומרים וניצול משאבים חכם ויעיל. חומרים רבים שאספנו לאורך שנים או שאותרו בפסולת של אתרי בניה מצאו את ייעודם המדויק בתהליך הבניה ועיצוב הפנים של הבית. בשונה מבית רגיל, בית בוץ חייב גרביים וכובע כדי להבנות, כלומר אלמנט הפרדה מהאדמה שימנע עליית מים מהקרקע וגג רחב שוליים שירחיק את הגשם מהקירות. כך נוצקה קודם הריצפה ושלד עמודי ביטון, עליהם נבנה הגג ולבסוף נוצקו קירות ההאמפ. הבניה בחומרים טבעיים דרשה יצירתיות בפתרון בעיות, התחשבות בקיים, התחברות לסביבה והקשבה. בכל שלב של הבניה נמצא החומר והפתרון הגלום בו שיתאים להמשך ההתקדמות. עם הזמן מצאתי את עצמי עומדת מול אוסף של חומרים או חפצים ומקשיבה להם עד שהיה נדמה לי שאני מבינה את הזיכרון הגלום ויודעת איך להשיב אותו לחיים חדשים. 
כך נולד הרעיון לתערוכה "שני בתים וגעגוע"

בתי ניר

סדרת צילומי שחור לבן

הצילום מתעד את התוצאה הסופית של עבודת פיסול בנייר ובנית מרחב מדומיין  בסטודיו. דימוי הבית והרס הבית, במובן המטפורי שלו ובמובן המוחשי של הפצצות ומלחמה

יד אמן

צילום אנימטיבי

ספר הסקיצות של האומן חושף את תבנית ידו

handzz

וידאו ארט

ארכיון ידיים: מלאכות ידיים, מחוות ידיים, שפת ידיים וכל מה שבניהם. וידאו ארט הבנוי כולו מתצריף דימויי ידיים מתוך מנוע חיפוש תמונות בגוגל.

אטלס

וידאו ארט

אין כמו מראה עיניים. יחסי דימוי, טקסט, צילום

שולחן לשניים

אמנות אקולוגית

וידאו ארט בטכניקת אנימצית סטופ מויישן על קיימות.  "איש הבוץ" הוא האקולוג אורי רגב. המוסיקה נכתבה על ידי אבי בללי ובויולה נגנה גליה חי. תסריט, במוי, עריכה וקונספט: עליזה אשכנזי חיון.

סדרת ציורי שמן

Trompe-l'œil

סדרת ציורי שמן ראליסטים המדמים את האובייקט

Please reload

פרויקטים נבחרים

אמנות מרגשת, עיצוב מקורי, כל שתבקשו לעצמכם בבית אחד

עליזה אשכנזי חיון

054 551 0008

aliza.ah@gmail.com

© 2015 by Aliza Ashkenazi Hayon